Division: OPEN

PDGA#: 63806

Pikkus: 180 cm

Kaal: 85 kg

Kodulinn: Pärnu

Käte pikkus: 188 cm

Sünniaasta: 1979

Mänginud alates: 2013

Reiting: 930

Dominantne käsi: Parem

Saavutused: Ootavad saavutamist

 

"In the bag":

Lähimaa kettad -

Keskmaa kettad - Innova Champion Roc 3, Innova Champion Mako 3

Fairway kettad - Innova Champion Firebird, Innova Gstar Thunderbird, Innova Champion Thunderbird, Innova Star Roadrunner

Kaugmaa kettad - Innova Star Destroyer, Innova Champion Xcaliber

 

1.Kuidas ja millal alustasid discgolfiga?

Discgolfi mängimist alustasin 2013.a suvel, kui korraldasin Jõulukal oma sünnipäevaõhtu eelset aktiivset tegevust. Sealt see hasart tekkis ja olingi müüdud mees. Õige pea tõi Anre Vooremaa mulle kellegi sommi käest muretsetud kolm kasutatud ketast (Champion Orc, pannkooki meenutanud Stratuse ning putteriks oli Aviar) ning teadlikum mängimine võis alata. Tegelikult meenub mulle, et ka kuskil 2000ndate alguses sai korra Jõulumäel mingi firma ürituse raames ketas kätte võetud aga siis millegipärast see mäng veel ei köitnud, ju ei olnud õige aeg veel käes.

2. Mis Sind discgolfi juures hoiab ja miks mängid?

Minus tekitab discgolf suurt hasarti. Seda nii võistlustel käies, kui ka treeningringe tehes ja püüdes oma parimaid tulemusi lüüa. Sigalahe on vaadata kui oled mõne hea draiviga hakkama saanud ja siis jälgid seda kettalendu ja mõtled, et kas tõesti mina viskasin praegu nii hästi? Ma tahan seda veel teha! Samuti ei ole vähetähtis asjaolu, et paljud mu head sõbrad mängivad discgolfi ning koos on lahe üksteisega mõõtu võtta ning üksteist aasida.

3. Kas oled seadnud endale discgolfis eesmärgid ja kui, siis millised?

Mängulise poole pealt arvan, et ma üritan endast viimast võtta ja siis vaatame mis sellega kaasneb. Discgolfi mõttes üldiselt olen üritanud panustada oma aega, et Pärnumaal ala edendada ja populariseerida.

4. Millist saavutust pead kõige tähtsamaks?

Mainimisväärt saavutusi mul ei ole. Tüüpiline Eesti "arenemisvõimeline noorsportlane". Ma ei saa tegelikult üldse aru miks Rene mind Team DiscSporti kutsus aga üritan endast parima anda.

5. Kas oled visanud Holari ning kus kohas ja millal?

Võistlustel ei ole mul veel neid ebaõnnestunud draive juhtunud ning ka treeningringidel on neid ainult kaks siiamaani - Rääma pargis 2. ja 4. korvil. Enda lemmik peaaegu-holari-lugu on mul Jõekääru 7. korvilt (115m, korv mäe otsas), kus ketid kõlisesid ja hakkasin mõttes juba moblat selfie jaoks otsima aga kohale jõudes ketast va sunnikut siiski korvis polnud.

6. Lemmik kettad?

Üldiselt meeldivad mulle kanged kettad, mis andestavad puudujäägid tehnikas ja lasevad toorel jõul oma töö ära teha. Alustavad mängijad, ärge teie seda teed minge!

7. Räägi väheke oma kodurajast.

Kuigi olen Jõulukal discgolfariks kasvanud ja sinna on ka täna alati hea meel mängima minna, siis hetkel on minu kodurajaks loomulikult Jõekääru discgolfi park, mille rajamisele olen ka ise natuke kaasa aidanud. Häid radu on Eestis juba palju ja maitse üle ei vaielda aga vähemalt tiialade osas pani meie klubi raja ehitusel uue standardi paika ning selle üle olen väga uhke. Loodan, et Rail Balticu ehitus rada tulevikus tundmatuseni ei muuda ning et linna arendusplaanid meid sealt sootuks välja ei puksi.

8. Milline on Sinu lemmikrada?

Kuidas sa saad eelistada teisi oma lapsele eks? Ikka Jõekääru.

9. Lemmik visketehnika.

Discgolfiga alustades olin puhas tagakäe mängija, paremad kaared nikerdasin eestkäega ära suure vaevaga. Tänaseks olen end pisar silmas sundinud eestkäeviset mängima nii trennides kui ka võistlustel ning olen saavutanud teatud distantsi ja stabiilsuse, mis lubavad konkurentsis püsida. Hetkel on minu plussiks ja vist ka miinuseks discgolfis see, et ma saan kõigega enamvähem hakkama aga samas ei tee midagi väga hästi. Mingi hetk rikkusin oma tagakäetehnika suures kauguseihaluses ära ja praegu helbin seda suppi siiani. Kokkuvõtvalt arvan siiski, et eestkätt võib osata aga ilma tagakäeta maailmameistriks ei saa. Tervitaks siinkohal sõber Jakot!

10. Kes on su lemmik mängija?

Einar Elbing (Eesti Meister 2010,2011). Pean tema tagakäe tehnikat siiani Eesti parimaks. Loodan, et ta tuleb kunagi discgolfi juurde tagasi.

11. Palju ja kuidas treenid?

Võrreldes muude harrastatud spordialadega arvan, et spordi mõttes ma ei ole siiani discgolfis eriti trenni teinud, olen lihtsalt mängimas käinud. Annaks palju metoodilisemalt ja teadlikumalt ennast arendada. Hetkel ei ole seda võimaldanud ka ajanappus pere ja muude hobide kõrvalt. Aega on lihtsalt nii vähe, et kui rajale saad, siis tahaks ikka kohe mängida, mitte teha platsitrenni ja lihvida oma puuduseid. Käin hea meelega üksi mängimas, pigem isegi eelistan seda - nii saan ise valida oma tempo ja teha siin-seal kordusviskeid kui tahan jne. Selle miinuseks on muidugi see, et minu ägedaid viskeid keegi teine peale minu enda ei näe... Puttimiseks on mul kodus ideaalsed tingimused keldris, kahjuks ei ole see veel vabas õhus, kus on maa konarlik, tuuled ja avarus, märkimisväärset arengut toonud. Üldfüüsilise poole pealt hoian end vormis korvpalli, võrkpalli, jõusaali ja squashiga. Viimast soovitan kõigile discgolfaritele kui ideaalset üldfüüsilise põhja andjat discgolfi jaoks – jõulisust ja kiirust arendavad eestkäe ja tagakäelöögid ning randmetöö.

12. Millisena näed Eesti discgolfi aastal 2020?

Loodan, et discgolf suudab end selle ajaga mängida Eestis pildile tõsiseltvõetava spordialana.

13. Mida soovitaksid algajale mängijale?

Ära hakka ise midagi leiutama. Küsi kogenenumatelt nõu, uuri Youtube videosid, käi võistlustel, ürita end koos parema tasemega mängijatega trenni sebida, rohkem platsitrenni! Discgolf ei ole kaugusviskevõistlus vaid täpsusmäng! Analüüsi ennast ja tee korrektuurid. Lõpetuseks - drive for the show putt for the dough!

Team DiscSport

Küsi järelmaksu

Uut foorumis

Profiil