LÕPUMÜÜK - Koodiga PRODIGY25 kõik Prodigy tooted -25%

Kõik olemasolevad Prodigy tooted leiad SIIT ->

KÕIKIDELE TELLIMUSTELE TASUTA TRANSPORT! 50 000+ TOODET LAOS

Menu

Cart

Ajalugu

Discgolf on hasarti tekitav sportmäng, kus mängijad peavad võimalikult väheste visete arvuga spetsiaalse lendava taldriku viskama discgolfi korvi. Mängu võitjaks on see, kes väiksema visete arvuga läbib etteantud raja, mis tavaliselt koosneb 9 või 18 korvist. Mäng sarnaneb oma põhimõttelt tavalise palli-golfiga, selle vahega, et palli ja kepi asemel on ketas ja spetsiaalne kettidega korv. Samuti on sarnane mängus kasutatav sõnavara – birdie, par, bogey, out-of-bounds, puttimine jne.

Seda, kes esimesena mängis discgolfi, on võimatu öelda. Discgolfi algus on tihedalt seotud tavalise frisbee lennutamisega ja usutakse, et esimesed algelise discgolfi mängijad tekkisid juba 1920-ndatel, kui frisbeedena kasutati pirukavorme ja purgikaasi.

Modernse discgolfi ajalugu ulatub 1960-ndate aastate lõppu, kui kaks meest nimedega George Sappenfield ja Ed Headrick (elas aastatel 1924-2002) võtsid USA-s kasutusele termini "disc golf" ning tutvustasid mängu laiemale üldsusele.

1965 aastal oli George Sappenfield ülikooli suvepuhkuse ajal vaba aja veetmise instruktor Montereys, Californias. Mängides ühel pärastlõunal tavalist palligolfi, tuli ta mõttele, et kas poleks tore lastel mängida golfi, kasutades selleks lendavaid taldrikuid. Ta seadis üles raja, kus kasutas „korvidena" lambiposte ja tuletõrjehüdrante. Kui G. Sappenfield lõpetas ülikooli 1968 aastal, sai temast parkide ja rekreatsioonialade juhendaja Thousand Oaksi linnas, Californias. George tutvustas mängu ka täiskasvanutele ja hakkas planeerima discgolfi võistlust osana vaba aja veetmise võimalustest. Mäng sai kiiresti populaarseks, eriti ülikoolilinnakutes.

Ed Headrick, keda nüüd peetakse modernse discgolfi "isaks", mõtles välja ja patenteeris esimese korvi Mach-1, mida inglise keeles hakati kutsuma kui „Disc Pole Hole" ning mis ametlikult valmis 1975 aastal. Ed on öeldnud, et tema üheks inspiratsiooniks korvi loomisel oli asjaolu, et tema ja ta sõbrad vaidlesid pidevalt selle üle, kas kas ketas tabas teatud sihtmärki (posti, hula rõngast või tuletõrje hüdranti) või mitte. Seega lõi ta sihtmärgi, millega mängides on üheselt arusaadav, kas ketas tabas korvi või mitte.

esimene korv disc pole hole

Mach-1 disc-golfi korv.

1975 aastal lõi Ed Headrick esimese discgolfi assotsiatsiooni PDGA (Professional Disc Golf Association), mis on discgolfis juhtivaks organisatsiooniks tänaseni. Professional Disc Golf Association, mille ülemaailmne liikmeskond läheneb 250 000-le, on põhiline organisatsioon discgolfi maastikul, mis tegeleb võistluste sanktsioneerimisega nii meestele kui naistele, nii algajatele kui ka professionaalidele. Samuti on PDGA välja töötanud reitingusüsteemi, mille alusel saavad mängijad võrrelda oma meisterlikkust teiste mängijatega üle maailma. Lisaks on Headrick asutanud tänaseni töötavad Disc Golf Associationi (DGA) ja RDGA (Recreational Disc Golf Association).

„Steady" Ed Headrick on ka mees, kes hakkas tõsisemalt mõtlema discgolfi jaoks vajalike ketaste arendamisele ajal, mil ta töötas ettevõttes Wham-O, mis tootis algupäraselt lastele mänguasju. Ed hakkas täiendama Wham-O toodetud frisbeed nimega Pluto Platter (saabus müügile 1957), muutis selle ääre kõrgust/paksust, ketta kuju, diameetrit, raskust ning plastiku tüüpi, luues sellega ketta, mida oli võimalik üsna täpselt visata. See tuli müügile aastal 1966. Ta alustas frisbeede turustamisega ning registreeris „frisbee" ametlikult spordialana. Hiljem lisandusid veel erinevad frisbeega mängitavad spordialad, nagu distantsivõistlus, freestyle jne. Esimese spetsiaalselt discgolfi jaoks loodud ketta tootis 1983 aastal Innova ning see kandis nime Eagle, mis on tootmises tänini. Kõiki frisbeed, mis toodeti enne seda, olid nö viska-püüa tüüpi frisbeed, ehk üsna kumera äärega ning aeglase lennuga.

 

historyofdiscgolf640

                                                                         Pluto platter joonised.

Discgolfi parke leiad kõikjalt maailmast, suurima discgolfi parkide arvuga riik on discgolfi sünnimaa Ameerika Ühendriigid, kus PDGA andmetel on 2016 aasta seisuga ligimale 5000 discgolfi parki.

Maailma esimeseks discgolfi pargiks loetakse Hahamongna Watershed Parki, mille disainis ja paigaldas 1975 aastal Ed Headrick. Lisainfo pargi kohta.

 discgolf-coursedsign

Ed Headrick.

Jälgi meid

Tasuta transport


Abiks tellimisel

 

Millise tootja kettaid kasutad kõige enam?

DiscSport

 

KLIENDITUGI

  • Tel. +372 553 8065
  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  • Klienditugi E-R 09-17

 

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Soovid saada meie uudiseid? Täida väljad ja liitu!

Sisene või Liitu