LÕPUMÜÜK - Koodiga PRODIGY25 kõik Prodigy tooted -25%

Kõik olemasolevad Prodigy tooted leiad SIIT ->

KÕIKIDELE TELLIMUSTELE TASUTA TRANSPORT! 50 000+ TOODET LAOS

Menu

Cart

Kettad

Discgolfi varustuse kõige olulisemaks elemendiks on discgolfi ketas. Kettad jagunevad lennukiiruste järgi laias laastus kolme kategooriasse:

  • Lähimaa ketas - Putter
  • Keskmaa ketas - Midrange
  • Kaugmaa ketas - Driver

Kaugmaakettad ehk driverid jagatakse veel omakorda kaheks:

  • Distance driver
  • Fairway driver

PS: Alustavale mängijale on soovituslik kasutada kuni 9 kiirus kettaid.

LENNUOMADUSED

Kõigil ketastel on erinevad lennuomadused, mis muudavad selle ainulaadseks. Ketastel on neli põhiomadust:

  • Kiirus - Speed
  • Hõjumine - Glide
  • Pööramine - Turn
  • Hajumine - Fade

Kiirus on ketta võimekus “lõigata läbi õhu”. Ketaste kiirused on vahemikus 1 kuni 14. Suurem number tähendab kiiremat ketast. Kiiremad kettad nõuavad väiksemat pingutust, et lennata kaugemale kuid samas paremat tehnikat ja rohkem jõudu, et saavutada oma potentsiaal. Aeglasemad kettad pakuvad mängijale paremat kontrolli täpsuse üle kuid vajavad tugevamat viset, et kaugele lennata.

Hõljumine on ketta võimekus lennu vältel õhus püsida. Ketaste hõljumine on vahemikus 1 kuni 6. Suurema hõljuvus numbriga kettad suudavad kauem õhus püsida, eriti tagant tuulega. Alustavad mängijad, kes soovivad kaugemale visata, võiksid valida suurema hõljuvusega kettaid.

Pööramine on lennu osa, kus ketas kogub kiirust või lendab täiskiirusel. Pööramine on ketastel vahemikus -5 kuni 1. Mida madalam on number, seda vähem jõudu ketas vajab, et saavutada täispikk lend ja maksimaalne distants. Paremakäelisel mängijal tagakäe viset sooritades pöörab ketas lennu esimeses faasis paremale, vasakukäelisel vasakule.

Hajumine on lennu osa, kus ketas hakkab kiirust kaotama. Hajumine on ketastel vahemikus 0 kuni 5. Mida väiksem on hajumise number, seda vähem ketas lennu lõpufaasis paremakäelisel mängijal tagakäe viskel vasakule keerab, vasakukäelisel paremale.

PS: Alustav mängija võiks oma oma esimese ketta valikul lähtuda numbritest 7 / 5 / -2 / 1 või +/- 1 iga eelnevalt väljapakutud numbri kohta.


 
 

KETTA STABIILSUS

Ketta stabiilsus iseloomustab üldist lennujoont. Kettad jagunevad stabiilsuse põhjal laias laastus kolme gruppi:

  • Alastabiilsed - Understable
  • Stabiilsed - Stable
  • Ülestabiilsed - Overstable

Alastabiilne ketas on üldjuhul algaja sõbralikum kuna selle viskamine ei nõua väga suurt jõudu ja head tehnikat. Alastabiilsed kettad pööravad lennu algfaasis paremakäelise tagakäe viske puhul rohkem paremale ja hajuvad vähem vasakule, vasakukäelistel vastupidi.

Stabiilne ketas lendab üldjuhul otse ja hajub lennu lõpus vähe. Alustaval mängijal, kelle vise on nõrgem hajub ketas rohkem vasakule ning võib käituda pigem ülestabiilse kettana.

Ülestabiilne ketas omab suurt lõpu hajumist ning võib juba lennu keskfaasis nõrgema viske puhul hajuma hakata. Ülestabiilsed kettad sobivad mängijatele, kellel on tugev vise või olukorras, kus on vaja nurgataha visata. Ülestabiilsed kettad sobivad üldjuhul edasijõudnud mängijatele.

PS: Soovitame alustaval mängijal valida pigem alastabiilsed kettad, et saavutada maksimaalne distants ning täpsus. Ülestabiilsed kettad on sobilikud edasijõudnud mängijatele või tugeva vastutuule puhul.


VISKENURGAD

Viskenurk tähistab ketta käest lahtilaskmisel olevat välisserva asendit viskekäe suhtes. Viskenurgad jagunevad üldjuhul kolmeks:

  • Hyzer ehk ketta välisserv käest allpool
  • Flat ehk ketta välisserv käega paralleelselt
  • Anhyzer ehk ketta välisserv käest kõrgemal
 

Hyzer viske puhul on ketta välisserv käe suhtes allpool, mis muudab ketta veel stabiilsemaks ning see hajub kiiremini vasakule kui maapinnaga paralleelselt visates.

Hyzer

Flat viske puhul on ketas maaga paralleelselt, mille tagajärjel lendab ketas oma kõige loomulikumat trajektori lähtudes viskaja tehnikast ning viske tugevusest.

Flat

Anhyzer viske puhul on ketta välisserv käest kõrgemal, mis suunab alastabiilse ketta rollerisse, stabiilne ja ülestabiilne ketas teevad S-kurvi kus stabiilne ketas lõpetab üldjuhul sirgelt ning ülestabiilne ketas trajektoorist vasakul.

Lisaks on võimalik erineva stabiilsusega kettaid erineva nurga alt välja visates manipuleerida ketaste lennu suundade ja trajektooridega. Oskus erinevaid kettaid enda heaks tööle panna annab sulle rajal märgatava eelise teiste mängijate ees, kes seda ei oska.

Discgolfis ei võida see, kes viskab kõige kaugemale vaid see, kes oma ketastest maksimumi suudab võtta!

Anhyzer

Jälgi meid

Tasuta transport


Abiks tellimisel

 

Millise tootja kettaid kasutad kõige enam?

DiscSport

 

KLIENDITUGI

  • Tel. +372 553 8065
  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  • Klienditugi E-R 09-17

 

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Soovid saada meie uudiseid? Täida väljad ja liitu!

Sisene või Liitu