KÕIKIDELE TELLIMUSTELE TASUTA TRANSPORT! 50 000+ TOODET LAOS 

Menu

Cart

Areng Eestis

Discgolf on viimastel aastatel Eestis läbi teinud plahvatusliku kasvu nii mängijate kui ka uute radade arvu poolest.

Kuidas Eestis discgolfi "hullus" alguse sai? Vaadates ajalukku, siis esimene discgolfi võistlus Eestis toimus 2002 juunis Tallinnas, Pirita metsas. Ürituse nimi oli "1-st Annual William Vesilind Disc Golf Invitational", mis oli  kahepäevane rahvusvaheline võistlus. Selle korraldas William Vesilind koos oma sõbra Seppo Niemineniga, keda mõlemaid võib nimetada discgolfi algseteks maaletoojateks Eestis.

Juba järgmisel aastal rajati Eestisse esimene discgolfi park, täpsemalt Põlvamaale Mäeotsa talu maadele. Ehkki esimene omataoline, on tegemist mängijate hulgas ühe hinnatuima discgolfi pargiga, kuna see asub kaunil maastikul ning mängijatele äärmiselt tehniline ning nõudlik.

Seoses discgolfimängijate arvu hüppelise kasvuga alates 2012 aastast, on pidevalt kasvanud ka korraldatud võistluste arv Eestis. Eesti meistrivõistlusi discgolfis on peetud alates 2009 aastast. Esimesed Eesti meistrivõistlused toimusid kolme etapilisena, kuid alates aastast 2012 on Eestis korraldatud eraldiseisvalt igal aastal nii talviseid- kui suviseid meistrivõistlusi. 2016 aastaks olid Eestis väljakasvanud juba ka Euroopa tipptasemel mängijad, kes esindavad oma riiki mitmetel rahvusvahelistel suurvõistlustel ning ka iga kahe aasta järel toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel. Kõik see areng on päädinud sellega, et 2022 aastal krooniti Kristin Tattar maailmameistriks. Peale seda on tema võidukäik ja üleolek discgolfiradadel jätkunud kuni tänase päevani. Lisaks Kristinile on Eestisse tekkinud veel mitmeid profisportlaseid, kes tegelevad discgolfiga igapäevaselt põhitööna. Meestest on kindlasti tuntumad nimed mitmekordne Eesti Meister Albert Tamm, eestkäevirtuoos Silver Lätt ning noorema generatsiooni esindaja Mathias Villota. Maagilise PDGA reitingu 1000 lähedal, aga on juba väga paljusid mängijaid ning Eesti on kindlasti kandnud ennast maailma discgolfikaardile.

Samuti ei saa jätta märkimata 2014 aastal loodud Eesti Discgolfi Liitu (www.discgolfiliit.ee), millele esimene liidu president Rein Rotmeister koos 9 teise asutajaga aluse pani. Praeguseks koondab Eesti Discgolfi Liit juba endas kõiki suuremaid ja väiksemaid discgolfiklubisid koos tuhandete liikmetega ning president Timo Juursalu on viimas spordiala populaarsust uutele tasemetele.

Discgolfi radasid on samuti aasta aastalt juurde tulnud ning käesoleval hetkel on Eestis discgolfi võimalik mängida juba enamikes kohtades, seejuures ka kõikides suuremates linnades. Nimekirja Eesti discgolfi parkidest koos lisainfoga leiad  www.discgolfirajad.ee

Eesti discgolfi ajalugu on tihedalt seotud spordiala kiire arenguga üle kogu riigi. Algusaastatel tutvustasid entusiastlikud mängijad discgolfi põhimõtteid ning loodi organisatsioone, mis edendasid selle levikut. Võistlused, spetsiaalsed rajad ja edukad esindajad rahvusvahelistel areenidel on muutnud Eesti discgolfi dünaamiliseks ja populaarseks spordialaks. Tänapäeval jätkab Eesti discgolfi kogukond kasvamist, pakkudes põnevaid võimalusi nii harrastajatele kui ka professionaalsetele mängijatele.

 

Jälgi meid

Tasuta transport


Abiks tellimisel

 

Millise tootja kettaid kasutad kõige enam?

DiscSport

 

KLIENDITUGI

  • Tel. +372 553 8065
  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  • Klienditugi E-R 09-17

 

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Soovid saada meie uudiseid? Täida väljad ja liitu!

Sisene või Liitu