LÕPUMÜÜK - Koodiga PRODIGY25 kõik Prodigy tooted -25%

Kõik olemasolevad Prodigy tooted leiad SIIT ->

KÕIKIDELE TELLIMUSTELE TASUTA TRANSPORT! 50 000+ TOODET LAOS

Menu

Cart

Eeskäevise

Eeskäevise on peale tagakäeviset teine levinuim viskestiil discgolfis. Kui sa valdad ainult tagakäeviset, siis ilmselt oled ka olnud olukordades, kus sa ei saa korralikku viset sooritada, kuna vajalikul trajektooril on takistus ees. Tõenäoliselt sooritad sa ringi jooksul rohkem viskeid kui sa ei valda eeskäeviske tehnikat, kuna sinu viskearsenal on oluliselt piiratud.

Lihtsalt kirjeldades on eeskäe viskeliigutus järgmine – mängija seisab küljega sihtmärgi (korvi poole) – viib käe umbes puusa kõrgusel tahapoole ning toob selle siis hooga ette, vabastades ketta otse enda ees. Kui tagakäeviske puhul seisab mängija parema küljega sihtmärgi poole, siis eeskäeviske puhul seisab mängija vasaku küljega sihtmärgi poole. On hea teada, et paremakäelise eeskäeviske puhul kaldub ketas viske lõpus paremale.

Haare. Nagu tagakäeviske puhul, on ka eeskäeviset sooritades võimalik kasutada erinevaid haardeid ketta hoidmiseks. Toonitame jällegi, et just sulle parima haarde saavutamine on individuaalne ning sõltub mitmetest asjaoludest, kuid peamiselt sellest, milline haare sulle mugavaim tundub. Kõige enamlevinud eeskäeviske haardeks on kahtlemata haare, kus ketta all kettaääre vastas asetsevad kõrvuti nimetissõrm ja keskmine sõrm ning pöial asetseb ketta peal. Seda nimetatakse ka kui „standardhaare". Nimetissõrm ja keskmine sõrm asetsevad tugevalt üksteise vastas, mistõttu toetavad üksteist. Antud haarde kasutamisel on kindel, et ketas on tugevasti käes ning see on eelduseks täpse viske sooritamisel. Teiseks levinumaks eeskäeviske haardeks on nn „power grip" mille kõige kuulsam kasutaja on ilmselt 2009 aasta maailmameister Avery Jenkins. Antud haare on samuti hea selle poolest, et ketas püsib tugevasti käes. Haare on üsna sarnane standardhaardega, aga siin on keskmine sõrm asetatud sirgelt ketta ääre vastu ning nimetissõrm on painutatud kõveraks ning asetseb samuti ketta ääre vastas. Antud haarde juures on oluline keskmise sõrme tugevus, kuna ketta lahtilaskmise hetkel toetub ketas vaid keskmisele sõrmele. Kolmas levinud haare on „split finger grip". Selle haarde puhul on tegemist standardse eeskäe haarde variatsiooniga, mis pakub veidi enam kontrolli ketta üle, kuid samas vähendab veidi saavutatavat distantsi. Keskmine sõrm asetseb endiselt ketta siseääre vastas, kuid nimetissõrm osutab ketta keskosa poole ning on keskmisest sõrmest eraldi.

Millal kasutada? Reeglina kasutatakse eeskäeviset paremale kulgevate lennutrajektooride saavutamiseks (paremakäelise mängija puhul), kuna ketta loomulik pöörlemissuund tagab selle, et ketas lennu lõpus hajub eeskäeviske puhul paremale. Üldiselt valitseb arvamus, et eeskäeviske head tehnikat on raskem omandada kui tagakäeviset ja just see võib olla põhjus, miks enamus mängijate viskearsenalis on domineerivam just tagakäevise.

Jälgi meid

Tasuta transport


Abiks tellimisel

 

Millise tootja kettaid kasutad kõige enam?

DiscSport

 

KLIENDITUGI

  • Tel. +372 553 8065
  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  • Klienditugi E-R 09-17

 

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Soovid saada meie uudiseid? Täida väljad ja liitu!

Sisene või Liitu