LÕPUMÜÜK - Koodiga PRODIGY25 kõik Prodigy tooted -25%

Kõik olemasolevad Prodigy tooted leiad SIIT ->

KÕIKIDELE TELLIMUSTELE TASUTA TRANSPORT! 50 000+ TOODET LAOS

Menu

Cart

Tagakäevise

Võib kindlalt öelda, et tagakäevise on levinuim visketehnika discgolfis. Pea kõik maailma tippu kuuluvad mängijad eelistavad visata tagakäeviskeid, mis muidugi ei tähenda, et nad teisi viskestiile ei valda. Samuti on üldteada, et tagakäevise võimaldab saavutada pikema distantsi.

Lühidalt kirjeldades on tagakäeviske liigutus järgmine – mängija seisab küljega sihtmärgi (korvi poole), sirutab käe koos kettaga taha ning toob selle siis hooga rinna kõrguselt ettepoole, vabastades ketta otse enda ees. Samuti on hea teada, et paremakäelise tagakäeviske puhul on ketta loomulik hajuvus viske lõpus vasakule.

Haare. Tagakäeviske jaoks kasutatakse erinevaid haardeid, olenevalt selleks, millist tüüpi tagakäe viset vajadus sooritada on. Tagakäevisete haardeid iseloomustab see, et neli sõrme on ketta all ning pöial on ketta peal. Võib öelda, et levinuim tagakäehaare maksimaalse lennukauguse saavutamiseks on „power grip", mille puhul asetab mängija kõik sõrmed tugevasti vastu ketta siseäärt ning pöidla ketta peale. Sellise haarde puhul saavutame korraliku lennukauguse, kuid paraku kaotame visketäpsuses. Haare, mille puhul mängija sõrmed on veidi rohkem harali ja puudutavad ketta põhja vastu, nimetatakse „fan gripiks". Seda haaret kasutatakse peamiselt keskmaa- ning putterite viskamisel, ehk siis juhul, kui soovitakse pigem rõhuda visketäpsusele.

Mis iganes haaret sa kasutad, jäta meelde, et ketas peab käes olema tugevalt, kuid samas mitte kramplikult. Jäta meelde, et ainsat ja õiget haaret ei ole olemas. Iga mängija käed on erilised, iga mängija sõrmed on veidi erineva pikkuse ja kujuga. Seetõttu pead leidma just endale sobiva haarde, mis kõige mugavamini kätte istub.

Millal kasutada? Reeglina visatakse tagakäeviset vasakule kulgevate lennukaarte (paremakäelise viskaja puhul) viskamiseks, kuna ketta loomulik pöörlemine tekitab selle, et tagakäeviske puhul hajub ketas vasakule. Samuti on tagakäeviskega lihtsam visata sirgeid viskeid, kui eeskäeviskega, mida kirjeldame järgmises lõigus. Hea tagakäeviske saavutamiseks on vajalik seda treenida ning saavutada lihasmälu, mille tulemusena toimub viskeliigutus automaatselt ning eksimusi tuleb seega vähem.

Jälgi meid

Tasuta transport


Abiks tellimisel

 

Millise tootja kettaid kasutad kõige enam?

DiscSport

 

KLIENDITUGI

  • Tel. +372 553 8065
  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  • Klienditugi E-R 09-17

 

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Soovid saada meie uudiseid? Täida väljad ja liitu!

Sisene või Liitu