KÕIKIDELE TELLIMUSTELE TASUTA TRANSPORT! 50 000+ TOODET LAOS 

Menu

Cart

Spetsiaalvisked

Lisaks kahele baasviskele (eeskäsi ja tagakäsi) on discgolfis veel mitmeid nn spetsiaalviskeid, mida kogenud mängijad kasutavad erinevates mängus ette tulevates situatsioonides. Soovituslikult võiks edasijõudnud mängija vallata kahte spetsiaalviset, mis leiavad eeskäe ja tagakäe kõrval enim kasutust – need on "upsi" vise (thumber ja tomahawk) ja rollervise.

Ville upsTomahawki ja thumberit kasutatakse sageli olukordades, kus mängijal tuleb visata üle mingi takistuse, näiteks üle suuremate põõsaste või väiksemate puude ning kus läbi takistuse viskamine on keeruline või hoopiski välistatud. Viskeliigutus ning hoovõtt on mõlemal puhul sarnased ning sarnanevad odaviskes või palliviskes kasutatava visketehnikaga.

Nende kahe viske erinevus seisneb vaid käes oleva ketta asendis ning sellest tulenevalt ka ketta lennutrajektooris. Hoovõtt ja visketehnika on mõlema puhul täpselt sama.
Tomahawki puhul on ketas käes selliselt, et nimetissõrm ja keskmine sõrm on tugevalt surutud ketta sisemisele äärele ning pöial toetub ketta pealsel.

Thumber viske puhul on pöial asetatud kõverdatult ketta sisemisele äärele ning ülejäänud sõrmed toetavud kõverdatult ketta pealsel.
Nagu eelnevalt mainitud, erinevad nende kahe viskestiili puhul ketta lennutrajektoorid ning need on erineva viske puhul justkui peegelpildis. Paremakäelise mängija puhul on tomahawk viske lennujoon järgmine – esmalt kandub ketas paremale ning seejärel kandub tagasi otse mängija ette ning kukub ketta serva peal maapinnale. Thumber viske puhul on asi vastupidine – esmalt kandub ketas vasakule ning seejärel kandub tagasi otse mängija ette ning kukub ketta serva peal maapinnale. NB. mõlema viske puhul oleneb palju ka kettavalikust, soovitame antud visete jaoks kasutada ülestabiilseid kaugmaa kettaid.

rollerdiscgolf

Rollervise on samuti edasijõudnud mängija viskearsenalis olulisel kohal. Seda viskestiili kasutatakse peamiselt siis, kui on vajadus visata väga madalalalt ning maapinna lähedalt. Nagu nimigi ütleb, on sisuliselt tegemist ketta veeretamisega mööda maad ning seejuures on oskuslikult kasutades võimalik viskega saavutada väga pikki distantse. Rollerviset on võimalik visata nii ees- kui ka tagakäe baasil ning mõlemal juhul ongi peaaegu kogu visketehnika sarnane tavalisele eeskäe- või tagakäe viskele. Erinevus on vaid selles, et kui mängija soovib visata rollerviset, võtab ta oma kettakotist väga alastabiilse ketta, mis tänu oma lennuomadustele maandub servale ning hakkab maapinnal edasi veerema. Tagakäe viske puhul kandub ketas veeremise lõppedes paremale ning eeskäe viske puhul kandub ketas veeremise lõppedes vasakule.

Jälgi meid

Tasuta transport


Abiks tellimisel

 

Millise tootja kettaid kasutad kõige enam?

DiscSport

 

KLIENDITUGI

  • Tel. +372 553 8065
  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  • Klienditugi E-R 09-17

 

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Soovid saada meie uudiseid? Täida väljad ja liitu!

Sisene või Liitu